Húsvét 50 napja
Bizony, akkora ünnep a húsvét, hogy utána egészen 50 napig azt mondjuk: húsvéti idő. Evezzünk hát egy kicsit mélyebbre ebben a történetben.
Bizony, akkora ünnep a húsvét, hogy utána egészen 50 napig azt mondjuk: húsvéti idő. Evezzünk hát egy kicsit mélyebbre ebben a történetben.
Az évek során szokásommá vált, hogy zenehallgatás közben különböző történeteket képzeljek magam elé, ezek a történetek pedig sokszor ahhoz is igazodtak, hogy éppen milyen idő, esetleg milyen évszak volt éppen.
Ahogy egyre nagyobb lépésekkel araszolunk kifelé a nyárból egyenesen a hűs őszi napokra, a testünk akarva-akaratlanul is éreztetheti velünk, hogy elmúltak a jó idők, ideje elkezdenünk feltölteni vitaminforrásainkat.
Bizonyára sokunk keresett már „könnyű” megoldást a napi, heti mozgásához. Sokan a személyi edző, vagy a fitneszterem mellett döntenek, vannak, akik maradnak a saját maguk által ellenőrzött otthoni edzéstervnél. De mi van, ha nem engedhetjük meg magunknak a személyi edzőt...?
Vajon melyik lehetett az első nyomtatott könyv Európában? Hogyan fejlődött ki a könyvnyomtatás?
Ha egy mondatban kéne jellemezni a könyvtárat, talán a legegyszerűbb, ha azt mondjuk, hogy a könyvtár a könyvek otthona.
Cserkészpajtásaimmal ismét egy körben állunk, izgatottan várom a piff-puff játékot. A szokásos felvezető helyett egy legényről kezdenek beszélni. Néhányuk szeme felcsillan és tapsolnak párat, mások picit elpirulnak, valaki nemtetszését fejezi ki...
Mindenkivel előfordul, hogy helyhiány vagy érdektelenség miatt megválna néhány könyvétől. Ilyenkor merül fel a kérdés: mit csináljunk a megunt könyveinkkel?
A télre való tekintettel álljon itt pár egyszerű jeges kísérlet. Néhány egyszerű eszközre és hozzávalóra lesz csak szükségetek, hogy berendezzétek őrsi laborotokat. Ezek számát az őrs létszáma szerint lehet majd módosítani.
Napjainkban már fel sem kapjuk a fejünket, ha valaki tud hangszeren játszani, esetleg birtokol egyet otthon. Hogy lehetett ez régen? Akkor is természetes volt, hogy vannak hangszerek az emberek körül?
Próbáld ki ezt a kvízt, te és az őrsöd vajon mennyi népdalt ismertek fel az alábbiak közül?
Pár évtizeddel ezelőtt, egy bizonyos Dr. T.C Singh, egy kíváncsi indiai úriember, aki nem mellesleg az Indiai Annamalia Egyetem Botanikai Tanszék vezetője is, elgondolkodott azon, hogyan is hat a zene a növények növekedésére. Minden eszköze megvolt hozzá, hogy elvégezze a kutatásait ezért munkához is látott