- Az elkövetkezendő időszakban egyesével fogjuk bemutatni szövetségünk csapatait. A következő csapat, nem más, mint a 47. sz. Koháry István cserkészcsapat Fülekről.
A magyar cserkészet gyökerei Füleken egészen az 1920-as évek végére nyúlnak vissza, ekkoriban azonban a füleki raj még a losonci Madách cserkészcsapathoz tartozott. Városunkban 1933 nyarán alakult meg az első önálló magyar cserkészraj, melynek megalapítója Engelbert Péter ferences atya volt. 1935-ben csapatunk parancsnoka Boczkó Kálmán már 42 tagot vezetett.
A II. világháború után a cserkészetet Füleken is betiltották, és csak 1990-ben indult újra a mozgalom, amikor Sulyok Pál újjászervezte a helyi cserkészcsapatot. Egy évvel később már 15 újonc tett fogadalmat, ami az újraindulás sikerét jelezte. Ekkor még a foglalkozásoknak a katolikus plébánia, és a ferences kolostor udvara adott teret.
2002-ben csapatunk hivatalos felavatása új korszakot nyitott a füleki cserkészet történetében. Ebben az időben a csapat használatba vehette az akkor még katasztrofális állapotban lévő Koháry-kúriát, melyet az utolsó füleki várkapitány, II. Koháry István még a 17. és 18. század fordulóján építetett. A csapat vezetői sokat dolgoztak azon, hogy a kúriát lakhatóvá tegyék, a közelmúltban pedig az épület teljeskörű felújítása is megvalósult.
Az azóta eltelt több mint húsz évben több száz füleki és környékbeli fiatal ismerhette meg a cserkészet szépségét csapatunk kötelékében. 30 tagunk három őrsben és egy vezetői törzsben működik, hetente vannak őrsi foglalkozásaink és csapatakcióink. Ha egy mondattal kéne jellemezni a csapatot, az az lenne, hogy „Kicsi a csapat, de őszinte!”

Füleket minden irányból dombok ölelik, amelyek kiváló túraterepek is. Rendszeresen ellátogatunk a Füleki Sziklákhoz, a Nap-hegyhez, vagy a Vöröskőre sütögetni, számháborúzni. Mindenszentek előtt minden évben elmegyünk a füleki köztemetőbe, ahol az elhanyagolt sírokat lesöpörjük, letisztítjuk.
2018-ban a csapatunkból négy ifjú titán képviseltette magát a Közép-Európai Dzsemborin, és az utóbbi években rendszeres résztvevői vagyunk az Országos Métabajnokságnak is. Kedvenc táborozópartnerünk a 4. sz. Hatvani István cserkészcsapat Rimaszombatból, akikkel az elmúlt 10 évben 6 alkalommal töltöttük együtt a nyári táborunkat, és többször is tanyáztunk együtt, mindig valahol a közelben, az egykori Gömör vagy Hont vármegyék területén.
A csapat vezetői minden évben megteszik a hagyományos karácsonyi túrájukat a szlovák-magyar határon fekvő palóc Olümposzhoz, a Karancshoz, de a rimaszombati cserkészekkel gyakran szerveznek túrákat a szlovákiai hegységekbe.
Mostanában több nagy változás is történt a csapatban, de reméljük, hogy még nagyon sokáig tudunk mosolyt csalni a füleki és a környékbeli fiatalok arcára, ha csapatunk tagjaivá válnak.